Yenilenen Twitter ve Değişimleri

Twitter kullanıcılarından gelen geribildirimler ışığında, kullanım kolaylığı sağlamak ve sade bir görünüme sahip olmak için son güncellemesini yayınladı.

Twitter.com, Twitter Android, Twitter IOS, TweetDeck ve Twitter Lite güncellendi. Güncelleme ile Twitter yeni görünümüne kavuştu.
1.) Yeni güncelleme ile birlikte; profilinize, ek hesaplarınıza, ayarlarınıza ve gizliliğin hepsine birden tek bir yerden ulaşabiliyorsunuz. Yan tarafta bulunan yeni gezinti menüsü (side navigation menu) ve uygulamanın alt tarafında bulunan azaltılmış sekmeler ile tarama daha kolay olacak ve karışıklık minimuma inecek.
2.) Yenilenen twitter uygulaması ile birlikte website linkleri Safari’de açılabiliyor ve böylece daha öncesinde giriş yaptığınız internet sitelerine kolaylıkla ulaşabileceksiniz.
3.) Tipografisi daha yalın ve birbirine uyumlu hale getirilen uygulamada başlıklar da kalınlaştırıldı. Böylece uygulama içi odaklanma daha rahat şekilde oluyor. Profil resimlerinin yuvarlatılmış olması da hangi yazının kim tarafından yazıldığını daha anlaşılır hale getirdi.
4.) Daha sezgisel ikonlarla birlikte tweetlerle daha kolay etkileşime geçilebilecek. Mesela kullanıcılar ok şeklindeki ‘cevap ver’ ikonunun, bir önceki sayfaya geri gitmek veya silmek anlamına geldiğini düşünüyorlardı. Bu ikon herkes tarafından bilinen ve oldukça sevilen yorum bolonuna çevrildi. Ayrıca ikonlar daha sade bir hale getirildi.
5.) Retweet, beğenme ve cevap sayılarına gelen anında güncelleme ile etkileşime geçtiğiniz anda canlı olarak tüm bunların takibini rahatça yapabiliyorsunuz.
6.) Ayrıca artırılmış renk kontrastı ve Safari Okuyucu destekli linkleri her zaman açabilme özelliği gibi ekstra erişim seçenekleri de göreceksiniz.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid