Yeni Tasarımı ile App Store Karşınızda !

 

WWDC17 etkinliğinde tanıtımı yapılan iOS 11 işletim sistemi ile birlikte, iOS’un uygulama mağazası App Store’da yeni bir görünüme kavuştu. App Store’un yeni tasarımı yeni neleri getiriyor şöyle bir inceleyelim..

App Store uygulama mağazasında bazı değişimlerin olacağı bekleniyordu. Gelen yeni tasarım ile birlikte App Store Apple Music tarzında yenilenmiş bir görünüme kavuştu. Yapılan analizlere dayanılarak, App Store platformu toplamda 180 milyar indirmeye ulaştı. Yenilenmiş tasarımı ile birlikte Apple kullanıcılarının mağaza ile daha kolay ve rahat şekilde etkileşim sağlayacakları düşünülüyor.

 

 

Uygulama Sayfası

Geliştiricilerin kendi uygulamaları sergiledikleri sayfaları da baştan aşağıya yenilendi. Yeni görünüm ile geliştiriciler kendi uygulamaları için 5 adede kadar uygulama ekran görüntüsü ve 3 adede kadar da video ön incelemesi koyabilecekler. Yenilenen App Store’a sadece iOS 11 işletim sistemi ile erişim sağlanacak. iOS 11 Beta 1 sürümünü cihazlarına kuran kullanıcılar yenilenmiş App Store’dan faydalanabilecek. Fakat tamamıyla erişime geçilmesi sonbahar aylarını bulacak. Ayrıca ideolar, başka ülkelerdeki müşterilerin özel bir sürüme sahip olabilmesi için yerelleştirilebiliyor.

Oyunlar ve Uygulamalar Sekmesi

App Store’un en çok ziyaret edilen kategorisi olan Oyunlar’ın yeni tasarımına bakacak olursak, yalnızca oyunların bulunduğu özel bir ana sayfa yer alıyor. Bu bölümde yeni oyun önerileri, etkileyici videolar, güncellemeler, oyunlar için en iyi listeler ve özel seçilmiş koleksiyonlar bulunuyor. Tıpkı Spotify gibi.. Ayrıyeten iOS 11 ile Uygulamalar sekmesinde de harika öneriler, videolar, 24 kategoriden oluşan özel seçilmiş koleksiyonlar ve uygulama listeleri yer alıyor.

Bugün Sekmesi

App Store’un yeni tasarımı, uygulamalar ve uygulama kültürü ile ilgili her şeyin yer aldığı Bugün sekmesiyle başlıyor. Bugün sekmesinde yeni çıkanlar, ilk gösterimler ve tüm zamanların en çok beğenilmiş uygulamalarını görmenizi sağlayan yeni bakışlar yer alıyor. Güncelleme sekmesi ise kullanıcılar kullanıyor oldukları uygulama ve oyunlarda son güncellemeler ile nelerin değiştiğini hızlı ve detaylıca görebilecekler.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid