Witcher’ın Netflix Sayfası Açıldı !

Projeden yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.. Bir yola girilmeye başlanmış sonunda. Öncelikle Netflix yapım sayfası açılmış yapımın giriş tanımı şu “Bu dizide, sıradışı bir aile, tehlikeli bir dünyada gerçek için mücadele etmek üzere bir araya gelir. Dünya çapında ünlü fantastik efsaneden uyarlandı” diyede belirtmişler. Muhtemelen çeviri de farklılıklar var ama hikaye hakkında bayağı ipucu verilmiş. Geralt ve o bilinen orjinal Witcher taifesi kast edilmiş muhtemelen. Aile derken türü kast ettiler herhalde.. Bizimkiler aile diye çevirdiler. Bu arada bağlantıyı alta attım üyeliğiniz varsa direk sayfaya ulaşabilirsiniz. Fakat şu an için çok bir şey gözükmüyor, çünkü yapımın çok başındalar daha..

https://www.netflix.com/title/80189685

Bu arada dönen rivayetlerden biri de her ne kadar kesinliği olmasa da, Netflix’in yapacağı en pahalı proje olacak deniyor. Tabi bunda Polonya tarafından olan yapım şirketi ve Polonya hükümetinden de destek alacağına dair bazı haberler var. Harcanabilecek miktarı anlayabilmeniz için şöyle örneklendirelim; Netflix’in en pahalı projesi 130 milyon dolarlık The Crown dizisi! Yani ne kadar kallavi bir iş olacak artık Witcher dizisi siz düşünün.. Bu arada Witcher’ın Netflix Dizisi Geliyor ‎yazımızda oyun serisinin sinematik vizyonunu hazırlayan Tomasz Baginski’den bahsetmiştik değil mi? Oyunu oynayanlar oyunun sinematik tarzını görüp, adamın yetkinliğini biliyorlardır. Fakat bilmeyenler için alt tarafa 2 tane de adamın çalıştığı CGI işin videosunu koyuyorum. Artık sizde karar vermiş olursunuz buna..!!

Ek bir bilgi atlamışım Tomazs Baginski  ile ilgili Witcher 3 te çalıştığı ekip arkadaşları da projeye dahil olmaya başladı. Gerçi buda rivayet ama oyunun müziklerini yapan   Paweł Błaszczak ve Adam Skorupa ki iki abide Polonyalı zaten isimlerinden anlaşıldığı üzere. Ama oyunun en güzel unsurlarından biri hangisiydi diye sorar iseniz müzikleri harikaydı diyebilirim ortama hikayeye cuk oturuyordu çünkü.  Filmin müzikleri de aşmış bir fantastik ortam orta çağ teması tarzında olacak gibi gözüküyor. Hele ki ilk fragmana Silver Monster la giriş yaparlarsa tadından yenmez..

 

Bu ilk video, Witcher 3 Wild Hunt’ın son sinematik trailerı  idi. Az çok gözlem ve tahlil etme yeteneğiniz var ise zaten anlaşılabiliyor kurgunun bayağı iyi olduğu..

 

 

Buda ayrıca sonra haber olarak gireceğimiz CDPR’ın yeni projesi. Cyberpunk 2077 oyununun  tanıtım sinematiği. Buradan da anlaşılır adamın yetkinliği zaten…

 

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid