Türkiye Teknoloji Takımı Kuruluyor !

İlköğretim 4, 5, 6 ve 8. sınıflar ile lise hazırlık ve 9. sınıf öğrencilerine yönelik oluşturulan Teknoloji Takımları Programı’nın seçme sınavı için başvurular açıldı.

 

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı, ilköğretim 4, 5, 6 ve 8. sınıflar ile lise hazırlık ve 9. sınıf öğrencilerine yönelik oluşturulan Teknoloji Takımları Programı’nın seçme sınavı için başvuruları açtı.

PROGRAMA BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYIN

Teknoloji takımlarına seçilen öğrenciler, her yaştan bireyin, kendi fikrini üretime dönüştürmesine imkan sağlayan Makerlab konsepti, DENEYAP atölyelerinde eğitimlere katılacak, projeler yapacak, ulusal ve uluslararası yarışmalara hazırlanacak.

3 yıllık ücretsiz eğitim sürecinin ilk 18 aylık döneminde öğrencilere “robotik ve kodlama eğitimi“, “nesnelerin i̇nterneti ve sistem geliştirme eğitimi“, “3 boyutlu tasarım ve üretim eğitimi“, “enerji teknolojileri eğitimi“, “arduino ve elektrik eğitimi“, “kendi İHA’nı tasarla eğitimisiber güvenlik eğitimi“, “temel matematik ve fizik eğitimi” verilecek.

Eğitim programının diğer 18 aylık bölümünde ise bu eğitimlerle aynı zamanlı olarak oluşturulacak proje takımları, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın sağladığı ekipman, altyapı, teknik danışmanlık ve seyahat desteklerinden yararlanarak ulusal ve uluslararası yarışmalara katılacak.

Başvuru süreci

İlk aşama olan yazılı sınavda başarı gösteren adaylar, ikinci aşamada pratik sınavına davet edilecek.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi birlikteliği ile düzenlecek sınav sonucunda, ilk 5’e giren öğrencilere tablet, ilk 10’a giren okullara da spor ve jimnastik eğitim seti hediye edilecek.

Sınav için son başvuru tarihi 2 Haziran 2017 olarak belirlenirken, yazılı sınav 6-7 Haziran’da İstanbul’da bulunan okullarda yapılacak.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid