Türk Yapımı Sinematografik Oyun: Recontact İstanbul II

14 milyonluk bir nüfusa sahip olan İstanbul’u video oyun şeklinde sinematik bir oyuna çeviren Eray Dinç, ilk oyunun devamı olarak Recontact İstanbul 2: Eyes Of Sky ile geri dönüyor. Bu kadar büyük ve kalabalık bir şehirde tüm insanların iyi insan olması yaşadığımız içinde biliyoruz imkansız.. Sinematik bir dünyada geçen oyunda birçok sinema oyuncusu yer alıyor.

Eray Dinç’in proje için güvenlik kameralarından seyredilmesini planlarken “bunu nasıl interaktif bir oyun haline getirebilirim” sorusu oyunun çıkış fikri olmuş.

İlk Oyun, İstanbul’un en etkileyici 10 farklı mekanında geçiyordu. Özellikle en popüler sokak ve meydanlarda, kalabalığa ve zorlaşan şartlara karşı mücadele ediyordunuz. Recontact İstanbul 2: Eyes Of Sky’de ise Eray Dinç, bulmaca konseptli video oyununu sinematik bir dünyaya taşımayı düşünmüş.

Senaryo danışmanlığı dünyaca ünlü polisiye yazar Ahmet Ümit’in yaptığı oyunun, başrolünde Fikret Kuşkan gibi usta bir sinema sanatçısı oynuyor. Kadroda ise; Haldun Boysan, Emre Mutlu, Gökçe Suyabatmaz, Halim Ercan gibi oyuncular yer alıyor.

Sinematografik bir dünyada polisiye tarzında mobil oyun olan Recontact İstanbul 2: Eyes Of Sky 2017 yazında ücretsiz olarak tüm mobil platformlara bizlere sunulacak. Ayrıca oyunda hikaye modunun yanında bir de multiplayer mod seçeneği olacak.

Recontact İstanbul 2: Eyes Of Sky Fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz..

 

 

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid