Reddit Kendini Yeniden Tasarlıyor

Reddit, Microsoft FrontPage ile tasarlanmış gibi görünmesine rağmen, en popüler sosyal haber sitesi.

Fonksiyonel bir tasarıma sahip olmasına rağmen günümüzün daha modern olan web sitelerine kıyasla, Reddit eski ve modası geçmiş gibi görünüyor. Bununla web sitesi yeni tasarımına kavuşmak için çalışmalara başladı. Recode’da paylaşılan bir rapora göre, Reddit web sitesinin görünüm ve etkileşim biçimini değiştirmeye çalışıyor. Şirketin CEO’su Steve Huffman’a göre, “Algı borçlarımız çok var. Reddit yaşlandığını hissediyor. Yaşlılıkla ilişki kurmak istemiyoruz “dedi. Son tasarım henüz açılmamışken, Recode, şu ana kadar gördüklerine göre içerik açısından Facebook ve Twitter ile benzerlik taşıdığını belirtiyor. Huffman, “Reddit’in görsel olarak daha çekici olmasını istiyoruz, yeni kullanıcılar Reddit’e geldiklerinde alışkın olmadıkları için orada ne olup bittiğini anlamıyorlar.” Yeniden tasarımın başarılı olup olmayacağı hepbirlikte görücez. Birkaç yıl önce MIT Review tarafından yayınlanan bir raporda, Reddit’in önde gelen rakiplerinden biri olan Digg’ün başarısız olmasının nedenlerinden biri, sitenin yeniden tasarlanması sonucunda kullanıcıların bilgi bulma ve paylaşması daha da zorlaştı.
Reddit’in tasarımı eski olsada, işe yarıyor gibi görünüyor. Reddit’in yeni tasarıma geçeceği tarihle alakalı henüz bir bilgi yok.

Dipnot: Yeni tasarıma kavuşana kadar daha modern bir Reddit kullanmak isteyenler için güzel bir Chrome eklentisi mevcut. Buradan indirebilirsiniz.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid