PS4 Oyunları Artık PC’de Oynanabilecek

Sony, bu yılın başında vaat ettiğinden PlayStation 4 oyunlarını PlayStation Şimdi abonelerine, hem Windows PC’ler de Hem de PlayStation 4’te oynama imkanını getiriyor. Bu özellik ilk etapta 20 oyunla başlayacak.

Başlama sırası: Killzone Shadow Fall, God of War 3 Remastered, Saints Row IV: Re-Elected, WWE 2K16, Tropico 5. Ultra Street Fighter IV, F1 2015, Darksiders II Deathfinitive Edition, Evolve, MX vs ATV Supercross Encore, Resogun, Helldivers, Broken Age, Dead Nation: Apocalypse Edition, Grim Fandango Remastered, Akiba’s Beat, Castlestorm Definitive Edition, Exist Archive: The Other Side of the Sky, Nidhogg and Super Mega Baseball.

Sony’nin özelliğini tanıtacağı PlayStation 4 oyunları olası açıkları gidermek adına görüldüğü gibi eski oyunlar. PlayStation Network şefi Eric Lempel; “PlayStation 4 ön sürümlerini ve tipik yazılım ömrünü tanıtmaya devam etmek istiyoruz ancak yapılan yeniliklerin hizmete girdiği zamana dair kesin bir kriter de koymuyoruz.” dedi. Sony, aylık içerik güncellemelerine göre ek ödemelerin çıkacağını söylüyor. Playstation Now abonelikleri 12 ay için 99,99$, aylık 19,99$, yeni gelen kullanıcılar için ise ilk ayda 9,99$, daha sonra ay başına 19,99$ olabilir. Mevcut aboneler ise yeni PS4 özelliğini anında ek bir ücret ödemeden kullanabilecekler.
PS Now, Sony’nin Netflix benzeri oyun akış hizmeti, mirasçı, bir zamanlar OnLive ve Gaikai gibi ünlü girişimlere açıktı . Sony, 2012’de Gaikai’yi satın alarak PS Now hizmetini devreden çıkarttı ve aylık abonelik modeline geçiş yaptı. Bu başarısı ile birlikte şimdi 500’den fazla PlayStation 3 oyun kütüphanesine sahip. Bu hizmet, PlayStation 3, PS Vita, PS TV’de ve ayrıca Sony ve Samsung TV’lerde kullanıldı. Ancak 15 Ağustos 2017 itibariyle, hizmet PlayStation 4’e ve herhangi bir Windows PC’ye özel olacak.


Lempel’e PS Now’ın genel olarak nasıl bir yol izlediği sorulduğunda, abone sayısını söylemeyi reddetti, fakat iki genel istatistik sundu. “Kafanızı bu rakamların işaret ettiği şeylere odaklamak zordur çünkü temel çizgilerden ayrıldıklarından 2015’ten 2016’ya kadar oyun oturumlarında %63’lük bir artış, ya da aynı dönemde yıllık %40 oranında aktif abone artışı performansı ölçmek için gerekli olan doneyi sağlamaz. Lenin; Sony’nin aldığı yol tabiki yükseliş eğilimi gösteriyor: “Hizmet için hedefler belirledik ve bu hedeflere ulaştık, ilk tahminimize göre %40’lık bir büyümenin gerçekten sağlıklı olduğunu söyleyebiliriz” diye ekliyor Lempel.
İnternetin hızlandığı yo-yo hızlandığında akan içeriği ani bir şekilde bozabilen türden görsel sapmalara merak eden püristler için daha fazla olan başka bir endişe, Sony’nin sözde “son mil” hizmet kalitesini iyileştirmek için yaptığı şey.

Lempel, “Oyun, diğer medyaların aksine, gerçek zamanlı olarak iyi çalışıyor” dedi. “Bir beyzbolu vurmak ya da bir kurşun yolundan atlamak ya da bir şeylerin arkasında örtmek zorundasınız ve hepsi bunun olmasını istediğinizde ya da iyi bir deneyim değilse gerçekleşmelidir.”
Lempel, Sony’nin özelliklerini geliştirmeye çalışırken, tüketicilerinde performansından çok memnun biliyorlardı.
Sony’nin PS4 oyunlarını PS Now’a getirmesi bekleniyordu. PlayStation 3’lerden çok farklı işliyor. PS4 farklı bir platform, bir çok farklı dağıtım ve çok sayıda da test gerekiyor. ”
Oyun durum güncellemeleri, kupalar kilidini açma, çok oyunculu davetiyeler gönderme (PS Plus aboneliği gerektirmeyen) ve bulut depolama alanına dosya kaydetme ve kopyalama gibi platform standartlarını içeren PS Şimdi, PS4 sürümleri arasındaki kesintisiz etkileşimi kolaylaştırıyor.
Lempel, “Sadece oyun oynamaktan farklı olarak insanlara iyi etkileşime giren oyunlara sahibiz” Açıklamasında bulundu. Sony gibi bir şirket, eski içeriklerin önemli kısımları PlayStation 4’e ve Windows’a PC’lere getirerek yenmek için ikinizi de katladı.
Lempel; “Birkaç yıl önce evinizden oynanmış bir oyun daha devam ediyor. PlayStation 3 ve 4 oyununa anında oynama imkânı bulacağınızı söyleseniz, bu insanların kafasında sadece bir öneri olabilirdi.” Diyor. “PS Now’ın PC sürümü ile PlayStation 4’ü olmayan insanlara yöneldik ve sanırım bir araya gelmek için bir tane mevcut müşteri talebi ve teknoloji dengesi var. Ve tüketiciler için gerçek zamanlı aktarım potansiyelini ve oyun kataloğunu açığa çıkardık.” diyor.
Şirket ayrıca, MacOS ya da Linux’ta PS Şimdi istemcisinin bir sürümü için, Alternatif platformslarda kullanıcılardan gelen istekilir dikkatleri. “Bir sonraki sürede şimdi PlayStation VR destmeyle görünüyorsun.” Bu henüz bakmadığımız bir konu ama muhtemelen biraz biraz daha fazla oynuyorsun. Zorluk çıkacağından şüpheleniyoruz “diyor Lempel.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid