Orta Dünya Topraklarına Dönmeye Hazır mısınız..!!!

MIDDLE EARTH 2: SHADOW OF WAR

 

 

İlki 2014 yılında çıkan Middle Earth Shadow of Mordor kendi çapında bayağı ses getirmişti. 2. oyununun alttan alttan yapıldığı duyulmuştu ama bir kesinlik yoktu..Taaki bu yılın Nisan ayı sonuna kadar. İlk olarak bir iki sızıntı haberi geldi WB Games’in yeni oyunu duyuracağına dair. Sonrasında da senaryo odaklı CGI bir videosu ile ortaya çıktı oyunun geleceği. Hatta Ağustos 2017’ye yetiştirilip, çıkarılacağı da duyruldu pek inanamasakta..!!!

Sonrasında zaten ortalık bayağı karıştı. İlk oyun Orta Dünya tarihi anlatısı içinde kaliteli diyebileceğimiz bir işin ilk hamlesiydi. Karakterler, hikaye anlatımı, dünyanın verilişi yani Tolkien külliyatının o hissiyatını bayağı bayağı veriyordu oyun. Bilmeyen yoktur ama ben yinede yazayım, Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit gibi anlatıların mevcuda oluşturduğu külliyat. Çıktığı dönemden beri bir edebi türe ilk eser ve de bir klasik olarak addedilen Orta Dünya eserleri daima beğeni vede popülerliğini korudular. İllaki yan medyalardan da ürünler geliyordu tabi. Oyun tarafında Tolkien evreninin çevirileri çok eskiye dayanmaktadır. 80’ler den beri yapılan uyarlamalar var. İlk text advanture türünden, stratejisine kadar bir çok alt türde örnekleriyle yapılmayan oyunu kalmamış külliyatın. Çok iyi olanları olduğu gibi çok rezil seviyede olanlarıda vardı tabi..

Middle Earth SOM ise olayı, açık dünya aksiyon RPG tarzında bir ilk oyun olarak bayağı iyi kotarmıştı. Hatta bayağı oynatıyordu kendini.. Hikaye olarak; Mordor sınırlarındaki Ranger lideri Talion’un, Sauronun güçleri tarafından öldürülen eşi ve oğlunun intikam hikayesi idi temelde. Fakat oyun mekaniği olan nemesis sisteminin ve hikayede ortak olduğumuz Elf Lordu Celebrimbor, hikayeye çok güzel yedirilmiş. Külliyatta olan bir karakter olmasına rağmen, bir kırma dökme yapmadan aktarılmıştı ilk oyunda.. 

Shadow of War bu E3’te de gözükecek. Yalnız yayınlanma tarihinde bir ertelenme oldu. Ağustos değilde, Ekim 2017 de gelecek malesef.. Oyunun yapımcısı Monolith, hem bir hata ayıklama süreci olacağı hemde ana oyun dünyasını daha bir düzene sokmak için böyle bir süre aldı. Aslına bakılırsa bizim için daha iyi oldu. Erken fakat sorunlu çıkacağına geç ve de sağlam çıksın diyerekten beklemeye devam ediyoruz.. Bu arada alta oyunla ilgili 1-2 video ekliyeceğim en azından hiç bakmamışlar için bir veri olur…!!!

 

Buraya da yeni çıkan E3 oynanış videosunu ekliyorum bakmak isteyen buradan bakabilir.

 

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid