Ninja Theory Hellblade 8 Ağustos da Geliyor

PS3’ün ilk oyunlarından Heavenly Sword ve son Devil May Cry’ın yapımcısı Ninja Theory’nin son oyunu Hellblade Senua’s Sacrifice final versiyonuna ulaşıp sonunda yapımı tamamlanmış.

8 Ağustos’ta ki çıkışıyla da bayağı iş yapacak gibi gözüküyor. Hellblade’in önemi ise şu; Ninja Theory gibi genelde büyük stüdyolara büyük oyunlar yapan bir ekibin ilk bağımsız oyun denemesi ve buda bağımsızların büyük oyunlarla karışımı gibi olacak. Eğer başarılı olursa kendi yağlarında kavrulan Ninja Theory gibi stüdyolarında bağımsız ama büyük işler çıkarabileceğinin göstergesi olacak. Buda özellikle küçük ve kendi imkanlarıyla oyun yapan stüdyolar için çok iyi bir şey. Konudan bahsetmek gerekirse köyü Vikingler tarafından saldırıya uğrayan Senua’nın intikam öyküsü, köyüne yapılan saldırının yıkıcılığı sebebiyle de karakterimiz Senua’nın akıl sağlığı yerinde değil. Bayağı hayaller gören bir karakter. Bu gel gitli ruh hali ise oyunda yapımcıların yaptığı karakteri canlandıran en iyi şeylerden birisi. Performans sanatcısının ruh halini birebir yansıtan bir teknoloji geliştirmeleri de bayağı yeni bir şey oyun dünyası için. Teknolojiyi gösteren video altta oradan bakabilirsiniz.

Son olarak Türkçe dil desteğiyle geliyor ve Steam’de 50 TL civarında çok uygun bir fiyata satılıyor; tavsiyedir yani.. Tabi Türkçe dil desteği dedik ama sadece altyazı olacak. Dublaj işleri bilindiği üzere hala bizim oyun sektörü için uzak bir galakside ki, o uzaylı teknolojisi gibi bir şey ve bayağıda öyle kalacak gibi…!!! Oyunun çıkış videosu da hemen aşağıda iyi seyirler dediğimiz gibi öncesinde Heavenly Sword, Enslaved ve DMC gibi kaliteli işlerin yapımcısı olan Ninja Theory’ye, herşeyiyle kendilerine ait olan yapımlarında da bir şans verin pişman olmayacağınızı düşünüyorum..

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid