Kripto Para Piyasası 15 Milyar Dolar Küçüldü

Geçtiğimiz haftasonu itibariyle kripto para yatırımcılarının yüzünü güldürmeyen kripto para piyasası değer kabına devam ediyor.

Çıkan bazı haberler özellikle Bitcoin’in 1,800$’lar seviyesine kadar düşeceği ve tekrar yükselerek 5,000$’lar seviyesine geleceği yönünde olsada, yatırıcımları umutsuz bir bekleyiş aldı. Bu bekleyişle birlikte son 24 saatte ciddi bir düşüş daha gerçekleşti.
Coinmarketcap‘ten alınan grafiğe göre kripto para piyasası son 24 saatte 15 Milyar Dolarlık bir değer kaybı yaşadı.


Değer kayıplarını tek tek bakılacak olursa listenin ilk 10’un da %30’a kadar değer kaybı yaşayan para birimleri var. Özellikle de ilk 10’da Ethereum ve Ripple ciddi değer kaybı görürken bunları takip eden kripto paralar ise %38 kayıp seviyelerini gördü.

İlk 10’a göz atacak olursak değerler şu şekilde:

Yatırımcılar için zor bir geçiş dönemi olsada Reddit ve diğer sosyal platformlarda konu ile ilgili tartışmalar, insanların bu kayıp sürecinde telaşa kapılıp kripto paralarını nakde çevirilmemesi gerektiğini, bunun bir geçiş süreci olduğunu ve bu kayıplardan sonra yapılacak olan yatırımlar nezdinde piyasanın kendini tekrar toparlayarak yükseleceği şeklinde.Bir kitleye göre ise bu kayıp dönemi 1 Ağustosta yaşanacak olan Bitcoin alt yapısı düzenlemesinin yatırımcıların kafasında karışıklık yaratması. Bazı kullanıcılar ise uzun süredir piyasanın düşüş yaşaması ile yatırımcıların umutlarının tükenerek daha fazla zarar etmemek için kripto paralarını piyasadan çekip nakde çevirmiş olmaları.

Sonuç olarak yatırımcıların büyük çoğunluğu paralarını hala kripto piyasasında tutmak konusunda kararlı görünüyor. Öngörümüz yakın zamanda piyasanın tekrar canlanacağı ve yatırımcıların yüzlerini güldüreceği..

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid