Japonya 1 Ağustos’dan Sonrasına Hazırlanıyor

Japonya, coin ve dijital para birimleri ile tanıştıktan kısa bir süre sonra, dijital para ticareti için cazip bir ortam yaratmak ve günlük alışverişlerde kullanmak üzere kapsamlı adımlar atmaya devam ediyor.

1 Ağustos olaylarından alakasız düzgün bir operasyon sağlamak için Japonya menkul kıymetler grubu, ileriye dönük hazırlıklara başladı.

Bitcoin Improvement Proposal 148 (Bitcoin İyileştirme Önerisi)’in, Ağustos ayında madenciler tarafından SegWit2x’in kilitleneceği umuduyla işaretlenecek .

Bu, işlemlerin hem daha hızlı hem de daha ucuza yapılabileceği anlamına geliyor. Herkes bunu kabul etmiyor ve bu değişimin başarılı olup olmayacağı da belli değil. BIP148’e geçilmesi için onay verecek yeterli sayıda taraf çıkmazsa, Bitcoin çatallanması ya da iki ayrı zincire girme senaryosu mümkü olacaktır.

1 Ağustos olayları, kripta para yatırımcılarını ve piyasayı huzursuzlaştırıyor. Hiç şüphe yok ki, peg ve büyük şifreleme olasılıkları, sonuçtan alakasız, kolay bir başarı olmayacaktır ve böylelikle piyasada bir bozulma meydana gelebilir.

Belirsizlik

Nikkei Asian Review, Bitbank, Tech Bureau gibi yerel borsaların, çekilme ve mevduatların geçici olarak engellenmesi durumunda ticaretin devam etmesine karar verdiğini bildirildi. Japonya’daki en büyük değişim, BitFlyer, Japonya’daki en büyük değişim için eylem planını henüz açıklamamış ve önümüzdeki hafta açıklamayı düşünüyor. Dalgalanma ve belirsizlik yüzünden birçok yatırımcı, kripto paralardan tamamen çıkmaya karar verebilir; öteki yandan ise korkusuz olan yatırımcılar bu süre zarfında fırsatları kavramaya çalışacaktır.

BitFlyer, Litecoin’in 12 Temmuz’da piyasaya sürüleceğini açıkladı. Altın olarak gösterilen Bitcoin’in yanında ‘gümüş’ olarak lanse edilen para birimi, yılın başından bu yana dört kat arttı ve hızlı bir şekilde Bitcoin’in yanında bulunan en benzer büyük kripto parası olarak yatırımcıların alımları için sıraya girdi.

Japonya, ülke çapında Bic Camera müşterilerine Bitcoin ile ödeme seçeneği sunmaya başladı ve kripto paralar için cazip bir ortamda bir lider oldu. Ülkenin en büyük borsası – BitFlyer’in yardımıyla 11 Temmuz’da ülke çapında bir tanıtım gerçekleştirdiğini açıkladı.

Japonya’da, Bitcoin üzerindeki %8 tüketim vergisini ortadan kaldırmak için mevzuatta hızlı bir değişiklik yapıldı.

Altı aylık kısa bir zamanda, kriptokrasiyi tanımaya, borsalarda ve gündelik ödemelerde uygulamaya geçmeye, borsaları artırmak için yakından izlemeye gidildi. Japonya’nın olası başka bir MtGox’a ev sahipliği yapmakla ilgilendiği olasılığı düşük gibi görünüyor.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid