İstanbul Trafiğine Çözüm; Akıllı Ulaşım Çözümleri Yarışması

Birine İstanbul’u tanımla dediğiniz de ilk aklına gelen kelime inanın “TRAFİK” olur. İstanbul’da yaşayan herkesin çilesidir trafik. Yeni yapılan her proje ile rahatlayacağı düşünülse de bitmez bu trafik çilesi.. İşte tam bu nokta da yeni bir adım atan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’de beyin fırtınası ile çözüm arama yoluna gitti. Akıllı Ulaşım Çözümleri Yarışması adı altında bir proje ile, yenilikçi ulaşım çözümlerinin geliştirilmesi hedeflenmekte.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi düzenlediği bu yarışma ile, hem İstanbul’un ulaşımı için yaratıcı çözümler bulmayı hem de girişimcilik faaliyetlerinin geliştirilmesi amaçlanıyor. Gelişen teknolojiler nezdinde Akıllı Ulaşım Çözümleri üretebilirsiniz.

 

 

Yarışmaya, en az 2 kişiden oluşan bir takım ve en fazla 3 yaşındaki şirketler başvurabilecek. Belli bir olgunluğa ulaşmış fikirler ve değerlendirme sürecinde en az demo veya prototip gösterilebilecek projeler kabul edilecek. Değerlendirmesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak yarışmada 1. olan proje İBB katkıları ile hayata geçirilecek.

Tüm projelerin değerlendirileceği, tüm fikirlerin dikkate alınacağı yarışma ile ulaşım sistemlerinin yeniden tasarlanarak İstanbul’un bu problemden kurtarılması sağlanacak. Yani toplu ulaşım, yolcu (vatandaş-turist) taşımacılığı, kara ve deniz ulaşımı, yük taşımacılığı, yolcu-belediye etkileşimi gibi konuların biri veya birkaç tanesi ile ilişkili herhangi bir fikir ile başvuru yapabilirsiniz.

Biliyorsunuz ki 2015 yılında İstanbul dünyanın en kötü trafiğine sahip kenti seçilmişti. Akıllı Ulaşım Çözümleri Yarışması ile, İstanbul’da yaşayan herkesi ilgilendiren bu konuya fikirlerinizi sunmaktan kesinlikle çekinmeyin!

Yarışmada birinci seçilen projenin İBB katkıları ile uygulamaya geçirilmesinin yanında, sonrasında seçilen ilk 3 proje de ödüllendirilecek. Ödüller sırası ile 25.000TL, 15.000TL ve 10.000TL olacak.

Son katılım tarihi 31 Ağustos 2017 olan yarışmaya adresinden akilliulasimcozumleri.istanbul başvurabilirsiniz.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid