İŞKUR Artık Youtuber Yetiştiriyor

İŞKUR ve Google ortaklığı ile yeni nesilin gelir kapısı olan YouTuber’lık eğitimleri başladı. Youtuber’lık yaparak aylık 30 bin lira kazanılabiliyor.

 

 

Dünya’nın en büyük video platformu olan Youtube, yeni nesilin para kazanma aracı olurken İŞKUR bu konuda önemli bir projeye adım attı. Youtuber’lık eğitimleri için Google ve İŞKUR arasında işbirliği sağlandı. Türkiye’de bu işi yapan insanların kurduğu ve takipçi sayısı 2 Milyona ulaşmış bulunuyor, izleyici sayısı yüksek YouTube kanallarında 10bin ile 30 bin Türk Lirası arasında aylık kazanç elde ediliyor.

İlk Kurslar Altı Şehirde Başlayacak

İŞ KUR Türkiye İçin Dijital Dönüşüm Hareketi kapsamında girişimcilerin, genç adayların dijital becerileri geliştirilecek. Google Türkiye Ofisiyle, İŞKUR Genel Müdürü İsmet Köksal’ın başkanlığında yapılan toplantıda dönüşüm hareketine planlama yapıldı. İlk olarak Antalya, Bursa, Gaziantep, Kayseri, Samsun ve Van’da eğitimlere başlayan İŞKUR yeni iş imkânları yaratmak istiyor. Google’ın belirlenen üniversitelerdeki irtibat noktaları sayesinde, “Dijital Girişimcilik” ve “Nasıl YouTuber olunur?” eğitimleri girişimcilik programından yararlanan gençlere veriliyor. Verilere göre YouTube’un mobil cihazlardan üzerinden video görüntülenme oranı her sene 2 kat artıyor. Google’un 4 milyar dolar gelir sağladığı YouTube kullanıcılarının çoğu ise lise ve üniversiteli gençlerden oluşmakta.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid