Hashed Health Blockchain Konsorsiyumu Yeni Üyeleri ile Büyüyor

Hashed Health, blockchain teknolojisini kullanarak yenilikleri hızlandırmaya odaklı bir sağlık şirketi konsorsiyumuna liderlik ediyor.

Blockchain teknolojisini kullanarak sağlık alanında işbirliğine dayalı ağlar kurarak, yenilik merkezi olan Hashed Health ABD merkezli en büyük bağımsız sağlık BT şirketlerinden Change Healthcare’ın katıldığını açıkladı. Hashed Health, blockchain inovasyonunun geliştirilmesine yardım etmekte ve sağlıkta işlem protokollerini dağıtmaktadır.

Blockchain, ödeme yapanlar ve sağlayıcılar gibi birden fazla taraf arasındaki güvenli işlemleri kolaylaştıracak şeffaf ve dağınık defter teknolojisidir. Bu işlemler, iş akışlarını iyileştirmek, maliyetleri düşürmek, hasta bakımını iyileştirmek, taleplerin, tıbbi kayıtların ve ödeme havalelerinin gönderilmesini içerir.

Change Healthcare’in CTO’su Aaron Symanski, konu hakkında şunları söyledi:

“Blockchain, merkezi bakım sağlama potansiyeline sahip ve bizde müşterilerimizin ve ortaklarımızın bu potansiyelin farkına varmasına yardımcı olan yeniliğin önünü açmaya kararlıyız. Sağlık alanında birlikte çalışabilirliği artırmak için güvenli ve şeffaf bir yol olarak blockchain geliştirmek ve kurmak için Hashed Health üyeleriyle çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Blockchain öncüsü Hashed Sağlık ve Sağlık Yatırım Firması olan Martin Ventures ortaklığın hedefi, sağlıkta blok zincir protokollerinin kullanımını ilerletmek.

Bununla birlikte, yeni ortaklık, Linux temelli blockchain işbirliği girişimi olan Hyperledger’a Mart ayında katılan ABD merkezli Change Healthcare için de dikkat çekici. Kendilerini potansiyel olan teknolojiyle deneme konusunda, halka açık sağlık kuruluşlarından biri olarak konumlandırıyorlar.

 

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid