Google, Yapay Zeka Firması Halli Labs’ı Satın Aldı

“Eski sorunları” çözmek adına yapay zeka ve makine öğrenimini teknolojisini kullanan bir şirket olan Halli Labs, Google tarafından satın alındı. Satın alma, Halli’nin ilk tanıtımını yaptıktan birkaç ay sonra gerçekleşti ve Google, grubun “Bir Sonraki Milyar Kullanıcılar” ekibine katılacağını söyledi.

Duyuru, Halli Labs Orta blogu aracılığıyla yapıldı:

Halli Labs ekibinin Google’a katılmasıyla ilgili haberi paylaşmaktan çok heyecanlıyız. Halli Labs, modern AI ve ML tekniklerini, insanların yapmak istedikleri her şeyi daha kolay ve daha iyi yapmak için teknolojiye yardımcı olmak adına eski sorunlara ve alanlara uygulama amacı ile kuruldu.

Bu hedefe ulaşmamıza yardımcı olması için Google’dan daha iyi bir yer olamazdı. Dünyanın her yerinde daha fazla kişinin eline daha fazla teknoloji ve bilgi almak için Google’ın Bir Sonraki Milyar Kullanıcılar ekibine katılacağız. Daha heyecanlı olamazdık!

Halli’nin tam olarak üzerinde çalışacağı konuların ayrıntıları şu anda iş yükü olarak hafif, ancak ekibin AI ve ML teknolojileri üzerinde çalışmaya devam edeceği varsayılıyor. Halli Labs, modern yöntemleri eski teknolojilere uygulayarak teknolojinin amaçlarının eski sorunlar doğrultusunda ilerlemesine yardımcı olmaktadır; insanoğlunun tümüne üst düzey insanüstü güçler kazandırmanın, istediğimiz her şeyi yapmamıza izin vermesidir.

Google’ın Bir Sonraki Milyar Kullanıcılar girişimleri, YouTube Go, Google Station, Android Go ve benzeri yapılar olacak. Bu girişim, uygun bir şekilde, internetin gelecek milyarlarca kullanıcıya ulaştırılmasını amaçlamaktadır.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid