Geleceğin Teknoloji Yıldızları, Sınav Sonuçları Açıklandı !

İlköğretim ve Lise Teknoloji Takımları Eğitim Programı, Geleceğin Teknoloji Yıldızları Sınav Sonuçları Açıklandı.

Geleceğin Teknoloji Yıldızları Seçme Sınavında ikinci aşamaya geçmeye hak kazanan 1000 kişi belirlenmiştir. Kazanan adaylar sayfanın en altında sınıflarca ayrılarak açıklanmıştır.

Her sınıftan sınava katılan öğrenci sayıları dikkate alınarak kontenjanlar tespit edilmiş, bir sonraki aşamaya geçen öğrenciler aşağıdaki kontenjanlara göre belirlenmiştir:

4. Sınıf: 250

5. Sınıf: 250

6. Sınıf: 200

8. Sınıf ve Lise Hazırlık: 150

9. Sınıf: 150

Toplam:1000

 

İkinci aşamaya geçmeye hak kazanan adaylar, Ortamahalle Topkapı Maltepe Caddesi Canayakın Sitesi A blok No 6 34040 Bayrampaşa / İstanbul adresindeki vakıf merkezimize 15.06.2017 (Perşembe) – 18.06.2017 (Pazar) günleri 09:00-19:00 saatleri arasında gelerek proje ödevlerini almalıdır. Ödevleri bir paket içerisinde verilecek bazı ekipmanlarla oluşturulması istenen bir proje çalışmasıdır. Proje ödevlerine ilişkin gerekli tüm bilgiler ödev teslimi ile birlikte verilecektir. İkinci aşamaya geçen 1000 adaydan 432 kişi 36 ay sürecek ücretsiz eğitim ve proje çalışmalarına katılmaya hak kazanacaktır.
Seçme süreçlerimize katılan tüm öğrencilerimize vakfımıza olan ilgileri için teşekkür ediyoruz. Kontenjan kısıtları sebebiyle malesef her birini bu programımıza dahil etme olanağımız olamadı. Fakat biz her birini vakfımızın ve milli teknoloji hamlesinin gönüllüleri kabul ediyor, bundan sonraki faaliyetlerimizde de kendilerini aramızda görmeyi arzu ediyoruz.

 

SINAV SONUÇLARI:

4.SINIF SINAV SONUÇLARI
5.SINIF SINAV SONUÇLARI
6.SINIF SINAV SONUÇLARI
8.SINIF ve LİSE HAZIRLIK SINAV SONUÇLARI
9.SINIF SINAV SONUÇLARI

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid