Dünyanın İlk Kablosuz Şarjlı Dizüstü Bilgisayarı Dell !

 

Evet yanlış duymadınız; “Dünyanın ilk kablosuz şarjlı dizüstü bilgisayarı” Dell tarafından üretildi.

Dell’in yeni Latitude 7285 kablosuz şarj cihazı ile dünyanın ilk dizüstü bilgisayarı olan Dell, şarj kablosu kullanmaya gerek kalmadan çalışabilmeyi sağlıyor.

Ocak ayında CES’te açıklanan, basit görünümlü 2’si bir arada Windows 10 dizüstü bilgisayar satışlarına başlıyor.

Dizüstü bilgisayar’ın fiyatı 1,200 dolardan başlıyor ve Intel Core i5-7Y54 işlemci, 8GB RAM ve 128GB SSD depolama gibi uygun donanımlarla birlikte geliyor.

Makinenin 12,3 inç olan dokunmatik ekranı 2,880 x 1,920 çözünürlüğe sahip. Ön tarafta, yüz tanıma ile bilgisayarda oturum açmanıza izin verecek bir Windows kamerası bulunuyor.

Apple’ın MacBook’unun aksine, Dell’de iki Thunderbolt 3 USB-C bağlantı noktası, microSD kart yuvası, SIM kart yuvası ve kulaklık girişi mevcut.

Bunların hepsi iyi ama kablosuz şarj işlemi nasıl olacak? Galaxy S8 gibi telefonlarda ki endüktif şarj işlemine benzer; kablosuz bir şarj ünitesi üzerine laptopı yerleştirmeniz yeterli.

Dell, WiTricity ile “manyetik rezonans kablosuz şarj teknolojisi”ni kablosuz olarak dağıtarak, dizüstü bilgisayarınızı yeterince şarj etmek için gereken 30 watt’lık güç üretimini sağladığını belirtti.

 

 

Fevkalade! Fakat, 1,200 $ ‘lık başlangıç ​​fiyatı kablosuz şarj klavyesini veya şarj ünitesini kapsamıyor. Bunları sırasıyla 380$ ve 200$’lık olarak ayrı ayrı satın almanız gerekiyor. Bu ücretler kablosuz şarj özelliğini kullanabilmeniz için 580$ ekstra ödeme yapmanız anlamına geliyor. Dell’in her iki aksesuarı da içeren bir paketi de var ve birlikte aldığınızda 30$ indirimli hale geliyor.

Yakın gelecekte, tüm cihazlarımızın kablosuz olarak şarj edilebileceğini umuyoruz. Kabloları prizlere takmayı ve batarya sorunlarını anımsayıp hey gidi günler diyip güleceğiz..

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid