Apple PayPal ile Dijital Ödemelerini Başlattı

Kullanıcılar artık iTunes, iBooks, Apple Music ve App Store aracılığıyla her yerde bulunabilen popüler ödeme platformlarına erişebiliyor ve Apple bugün dijital ekosistemini PayPal’ı da kattı.

PayPal tarafından bugün yayınlanan açıklamaya göre, Kanada ve Meksika’da başlayan PayPal ödemeleri, ABD dahil olmak üzere diğer piyasalara yavaş yavaş yayılmaya başlayacak.

Bundan sonrası için, kredi kartı veya bankamatik kartınızı varsayılan ödeme mekanizmanız olarak ayarlamak yerine, artık PayPal’ı seçme seçeneğiniz de var demektir.

 

 

Apple, bazı pazarlarda zaten diğer üçüncü taraf ödeme yöntemlerini kullanmaya başladı. Örneğin, geçen yıl, Çin’in PayPal’ı konumunda olan Alipay’i de ekosistemine almıştı.

Bu en son entegrasyon, Apple’ın sesli asistanı Siri’yi de PayPal’a entegre ediyor; yani Siri’den yakında PayPal uygulamasını kullanarak ödeme yapmasını isteyebileceksiniz.

Bu aynı zamanda PayPal’ın One Touch akıllı ödeme sistemini Apple cihazlarına sunuyor. Yani uyumlu sitelerde ve mobil uygulamalarda mal satın alınabilecek.

Burada dikkat edilmesi gereken şey, Apple’ın PayPal ödemelerini ilk kez bu kadar benimsemesi değil. Apple, tüketicilerin Mac ve iPhone’lar gibi fiziksel ürünleri finanse etmesini sağlamak için ABD’de PayPal’ın Kredi hizmetini kullanıyordu. Ancak İngiltere de dahil olmak üzere bazı pazarlarda hala mevcut olmasına rağmen bu işlem 2015’te durduruldu. Ülkemizde ise bilindiği üzere Paypal ile ödeme sistemi şirketin çekilmesi üzerine durduruldu.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid