7 Kasım’da Çıkacak Xbox One X’in Fiyatı da Açıkladı

Project Scorpio ile epey zamandır merakları üzerine çeken Microsoft, E3 2017’de gizemli cihazının adını ve çıkış tarihini açıklamasının ardından, Xbox One X’in Fiyatını da açıkladı.

Xbox One X, Microsoft’un bu zamana kadar ki en güçlü oyun makinesi olmasının yanında, küçük boyutuyla da dikkat çekiyor.

7 Kasım’da piyasaya sürülecek olan yeni Xbox One X’in özellikleri şu şekilde; 6 teraflop GPU gücüne sahip (PS4 Pro 4.2 teraflop) ve 12GB GDDR5 RAM ile birlikte geliyor. Cihaz, 8 milyondan fazla pikseli ekrana iletebiliyor ve Xbox One S’te olduğu gibi HDR grafikleri nin yanında geniş bir renk gamını destekliyor. Konsolun ilk etapta sadece siyah renkte ve 1TB’lık modeli piyasaya sürülecek. Xbox One X, bir UHD Blu-ray oynatıcısına da sahip. Tasarım konusunda ince bir yapıya sahip olan cihaz, tüm Xbox One oyunlarını ve Xbox One’ın desteklediği Xbox 360 oyunlarını destekleyecek. Ayrıca şirketin “örnekleme” olarak isimlendirdiği yöntem ile, eski oyunları 1080p seviyelerine çekerek daha gerçekçi görüntüler yakalanabilecek.

Sıvı soğutma sistemine geçen cihaz, aşırı ısınma yaşamayacağı için “kırmızı ölüm halkası” gibi problemler yaşamayacak.

Yeni Xbox One X’in ilk oyunlardan biri olan, Forza Motorsport 7 doğal 4K çözünürlükte ve 60fps destekli olarak çıkacak. Aşağıda bu oyunun özel oynanış videosunu izleyebilirsiniz.

Xbox One X’in fiyatının, 499 USD olacağı açıklandı.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid