15 Temmuz Fotoğraf ve Video Yarışması

15 Temmuz 2016 gecesi, demokrasimiz ve milletimize yönelik gerçekleştirilen hain darbe girişimi ve bu girişime karşı verilen milli mücadele, “15 Temmuz Fotoğraf ve Video Yarışması” ile bir kez daha gözler önüne serilecek.

Unutmamak için O an…

 

15 Temmuz Derneği ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi birlikte “Unutmamak için: O an!” sloganıyla “15 Temmuz Fotoğraf ve Video Yarışması” düzenliyor.

Yarışma, fotoğraf ve video olmak üzere iki kategoriden oluşacak. Yarışmaya, 15 Temmuz gecesi yaşananlar, darbe girişimine karşı verilen mücadele ve girişimin arkasında bıraktığı izleri anlatan fotoğraf ve videolar kabul edilecek.

Katılımın ücretsiz olduğu yarışma başvuruları, her iki kategoride de en geç 1 Temmuz 2017, saat 23.00’e kadar yapılacak. Fotoğraflar, çevrimiçi olarak http://tfsfonayliyarismalar.org adresinden yüklenecek. Videolar ise transfer linkine yüklenerek 15temmuzvideo@ibb.gov.tr adresi üzerinden iletilecek. Yarışmada, 18 yaş ve altı katılımcıların başvuruları da kabul edilecek.

Fotoğraf ve videolar, Seçici Kurul tarafından titizlikle değerlendirilecek ve ardından sonuçlar açıklanacak. Fotoğraf kategorisi Hayati Şentürk, İhsan İlze, Murat Gür, Prof. Dr. Özer Kanburoğlu, Süleyman Gündüz, Şevket Dedelioğlu ve Zeynep Bayramoğlu tarafından değerlendirilecek.

Video kategorisi ise Adnan Uludağ, Banu El, Emrah Öncü, Osman Nail Doğan, Seyhan Koç, Şevket Dedelioğlu, Yunus Göksu’nun değerlendirmesinden geçecek.

15 Temmuz Fotoğraf ve Video Yarışması kapsamında dereceye giren eser sahipleri ödüllendirilecek. Yarışmada, her iki kategoride ayrı ayrı belirlenecek olan
1’inciler 10 bin TL,
2’nciler 7 bin 500 TL
3’üncüler ise 5 bin TL ödülün sahibi olacak.
Ayrıca 15 Temmuz Derneği Özel Ödülü’ne layık görülen eser sahiplerine 3 bin TL,
İBB Özel Ödülü sahiplerine 3 bin TL,
Mansiyon sahiplerine (3’er adet) 2 bin TL ve satın alma eserlerinin sahiplerine ise 500 TL ödül verilecek.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid